Заходи щодо запобігання булінгу в школі

Булінг – це відносно новий термін, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. "Булінг" – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

Шкільний психолог Паска О.Б. розробила низку заходів для попередження булінгу в нашому закладі. Більш докладну інформацію батьки можуть отримати на індивідуальних консультаціях зі шкільним психологом.

Захід Дата проведення Відповідальна особа
1 Просвітницька робота з вчителями, щодо виділення дітей „групи ризику”, котрі можуть стати жертвами булінгу. До 21.12.218 Соц.педагог Паска О.Б.
2 Проведення психологічної вправи: „Драматичний трикутник” („Жертва-Рятівник-Переслідувач”, трикутник Карпмана) Мета: усвідомлення певного „сценарію” життя, в які людина потрапляє усвідомлено або самовільно. До 21.12.218 Психолог Паска О.Б.
3 Виховна година: „Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання” Мета – виховання у дітей почуття толерантності, виховання культури спілкування, бути небайдужим до чужого горя. До 21.12.218 Класні керівники 1-4 класів
4 Година спілкування: „Насильництво у дитячому колективі” Мета: закріпити у школярів ненасильницькі способи вирішення конфліктів. До 21.12.218 Класні керівники 5-11 класів
5 Профілактична бесіда з залученням шкільного офіцера поліції з учнями школи про наслідки насильницької поведінки серед учнівської молоді. Показ відео роликів. До 21.12.2018 Шкільний офіцер поліції
6 Написання соціальних диктантів з висвітлюванням теми цькування, з подальшим обговоренням теми. До 21.12.2018 Соціальний педагог