Сучасна школа – територія безпеки

Сучасна школа покликана не лише навчати, виховувати та всебічно розвивати дітей протягом одинадцяти років їхнього життя. Перед керівництвом та педагогічним колективом поставлено багато освітньо-виховних завдань. Та основна мета полягає у формуванні здорової особистості. Тому однією з найважливіших вимог до школи є створення безпечного середовища для учнів.

Отже, під час підготовки школи №72 до кожного нового навчального року з метою створення безпечних та комфортних умов для школярів здійснюється ремонт навчальних кабінетів, коридорів, сходів, санвузлів, спортзалів та інших шкільних приміщень. Проводиться підготовка обладнання кабінетів фізики, хімії, біології, інформатики, майстерень, спортивних залів, споруд спортивних майданчиків до експлуатації.

Запорукою здоров’я учнів є їхня фізична активність. Діти із задоволеннямзаймаються у великому та малому спортивних залах школи, де створено всі умови їхнього безпечного перебування - рівна відремонтована підлога, захищені сіткою вікна та міцно закріплені спортивні агрегати..

Їдальня школи затишна, зручна та відповідає санітарно-гігієнічним та технічним вимогам.

У школі успішно функціонує медичний кабінет, а навчальні кабінети забезпечені аптечками з необхідними препаратами.

В навчально-виховному процесі середньої загальноосвітньої школи №72 велика увага приділяється сучасним інформаційним технологіям, тому безпечна експлуатація комп’ютерного устаткування є основним пріоритетом безпеки учнів на уроках. Сучасні технічні засоби, що використовуються у школі, заземлені та закріплені відповідно до технічних інструкцій. Вчителі ретельно слідкують за дотриманням учнями санітарно-гігієнічних вимог під час роботи за комп’ютерами.

З метою підтримання необхідного рівня штучного освітлення у шкільних коридорах та навчальних кабінетах замінено старі світильники на сучасні системи освітлення на основі трубчастих люмінісцентних ламп, що виключає технічні недоліки притаманні застарілим системам (мерехтіння, дзижчання, тріскотіння) і дозволяє уникати підвищеної втомлюваності зору і погіршення загального стану організму та сприяє підвищенню ефективності навчального процесу.

Навчальні кабінети в школі відповідають нормативним актам з техніки безпеки. Меблі в класах відремонтовані, шафи, вішалки, дошка міцно закріплені. В кабінетах підвищеної небезпеки розміщено правила з техніки безпеки. Місця зберігання технічних засобів, інструментів, хімічних реактивів не доступні для вільного відвідування та використання учнями.

Велика увага приділяється озелененню шкільних приміщень, але при цьому не допускається наявність у школі отруйних та алергенних рослин.

Психологічна безпека та комфортне середовище для учнів забезпечується роботою психологічного кабінету школи.

Дозвілля школярів проходить у просторій відремонтованій актовій залі. Зручні стільці, широкі проходи між рядами, велика сцена, сучасна апаратура та затишний інтер’єр забезпечують комфортне проведення свят та урочистостей.

А свіжим повітрям учні дихають у внутрішньому дворику серед різноманіття квітів та зелені. Тут є місце і для рухливих ігор і для пасивного відпочинку на зручних лавках. До того ж діти завжди знаходяться під наглядом вчителів і це є запорукою безпеки та здоров’я учнів.

Керівництво середньої загальноосвітньої школи № 72 дотримується чинних нормативно-правових актів з питань безпеки, докладає всіх зусиль, щоб забезпечити належне утримання шкільних будівель і споруд, правильне і безпечне використання обладнання і устаткування, постійно перевіряє їх технічний стан, таким чином створюючи умови безпечного навчання та виховання школярів.