• Ви знаходитесь тут:

• Інформація для учнів

/Files/images/kartinki/права.jpg

Права дитини

Незважаючи на те що ти ще маленький, ти все одно людина, яка має права. Свої права ти можеш знайти у спеціальному документі, який називається Конвенція про права дитини. У цьому документі записані твої права, якими ти можеш користуватися до 18-ти років, тому що після цього ти стаєш дорослим. Конвенція є доволі складним документом, тому ми коротко розповімо тобі про твої права:
– ти маєш право на життя. Ніхто не може позбавити тебе цього найціннішого дару!
– ти маєш право на піклування і турботу. Це означає, що твої батьки повинні піклуватись про тебе, дбати про твої інтереси;
– ти маєш право на достатнє харчування та дах над головою. Про це також піклуються твої батьки, а якщо їх у тебе немає, то держава;
– ти маєш право на розваги. Дорослі повинні будувати для тебе дитячі майданчики та місця проведення дозвілля. Це стосується і театру, в якому повинні також ставитись вистави для дітей;
– ти маєш право на освіту. Хочеш ти того чи ні, але ти повинен ходити до школи. Якщо ти хочеш стати відомою людиною, то ти обов’язково повинен навчатися!
– ти маєш право на медичну допомогу. Якщо ти поранився, то ти можеш звернутися до лікаря, який тобі допоможе!
– ти маєш право на приватне життя. Ніхто не може перевіряти твої речі, читати твої листи. Ніхто не може казати тобі погані слова, принижувати тебе;
– ти маєш право висловлювати свою точку зору, але вона не повинна ображати інших людей.

Пам’ятай, що ти людина, ніхто не може тебе ображати, бити, жорстоко і несправедливо поводитись з тобою, примушувати працювати на дорослих.

Якщо ти став жертвою подібного поводження, ти можеш звернутись за допомогою до поліції або поздвонити на телефон Довіри.

ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ

Всеукраїнські безкоштовні

- Всеукраїнська дитяча лінія «Телефон довіри»
8 800 500 21 80

За цим номером будь-яка дитина навіть з найвіддаленішого населеного пункту України може звернутися, почути відповідь на важливі, без перебільшення, болючі питання та отримати кваліфіковану консультацію психологів, юристів, педагогів — дітям, батькам. Працює з 09:00-21:00

- Консультація з питань всиновлення, створення дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім'ї
8 800 50 543 30

- Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей
8 800 500 33 50

- Національної лінії Телефону Довіри з проблем ВІЛ/СНІД
8-800-500-45-10

- Цілодобово, анонімно, безкоштовно Національна «гаряча лінія» по запобіганню торгівлі людьми
8 800 500 22 50

У Києві:

- Цілодобовий телефон довіри Київського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
451-5-451

- Телефон довіри для дітей та підлітків (анонімно та безкоштовно)
Працює з 9.00 до 21.00
515-23-74

- Київський центр роботи з жінками
489-44-48

- Медико-психологічна служба довіри
456-17-25

Святошинський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує, що Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я», заснованого міжнародною організацією «Право на здоров’я» в рамках проекту «Свобода від насильства: покращення соціальних послуг в Україні», за фінансової підтримки Європейського Союзу, розпочато роботу телефону Довіри.

Метою роботи вищезгаданого телефону Довіри є надання консультативної, інформаційної, психологічної та правової допомоги потерпілим від насильства особам та особам, які вчинили насильство.

Номер телефону Довіри (044) 456-78-50 (безкоштовно із стаціонарних телефонів та вуличних телефонів-автоматів).

Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 15.00 до 19.00